• Česky
  • English
Home
Akce ÚEP
Aktuality
O ÚEP
Projekty
Archiv projektů
Nabídka služeb
ÚEP v médiích
Publikace
Home arrow Aktuality arrow Beseda Poutní cesta z Prahy do Lorety v Hájku
Beseda Poutní cesta z Prahy do Lorety v Hájku PDF Tisk E-mail

Zveme Vás na veřejnou besedu  Poutní cesta z Prahy do Lorety v Hájku. Beseda se koná v pondělí 25.6. 2012 od 19 hodin ve Farním klubu farnosti Panny Marie Sněžné v Praze 1 na Jungmannově nám.

Při setkání se dozvíte o postupu oprav a možnostech obnovy poutní cesty z Prahy přes Břevnovskou pláň, Bílou Horu a město Hostivici do Hájku u Červeného Újezda a jak by mohli občané pomoci s uchováním této unikátní stopy v krajině.

V pondělí 25. 6. 2012 od 19 hodin se koná beseda Putní cesta z Prahy do Lorety v Hájku. Akce se uskuteční ve Farním klubu farnosti P. Marie Sněžné na Jungmannově nám. v Praze 1. (Vstupem do Františkánské zahrady, po levé straně pak vchod do suterénní místnosti - bude označen.)

Jak v Hostivici, tak i v Praze jsou problémy s udržováním kaplí v dobrém stavu. Hostivice i MČ Praha 6 již léta pracují na reknostrukcích kaplí poutní cesty i obnově její trasy. Zdá se nám, že by bylo užitečné zapojit lidi z okolí a domluvit jistou formu "patronátu" - třeba se najdou obyvatelé v blízkosti, kteří budou s radnicí na jejich udržování spolupracovat.

 
 

Slovník