• Česky
  • English
Home
Akce ÚEP
Aktuality
O ÚEP
Projekty
Archiv projektů
Nabídka služeb
ÚEP v médiích
Publikace
Home arrow Aktuality arrow Nový web o Seznamu karpatského dědictví
Nový web o Seznamu karpatského dědictví PDF Tisk E-mail

Nový web byl vytvořen v rámci projektu Seznam karpatského kulturního dědictví: Pilotní aktivity ve vybraných regionech ČR a Ukrajiny a přináší aktuální informace o dění kolem Karpatské úmluvy. Projekt přispívá k naplňování Karpatské úmluvy a vytvoření Seznamu karpatského dědictví společně realizují dvě členské organizace mezinárodní sítě ANPED – Ústav pro ekopolitiku, o.p.s. (za ČR) a Green Dossier (za Ukrajinu). Protože v ČR probíhají konzultace k vytváření a podobě Seznamu karpatského dědictví již několik let, zaměřil se Ústav pro ekopolitiku především na přípravu podkladového materiálu k získání oficiální podpory členských států Karpatské úmluvy na III. Setkání Konference smluvních stran.

Na tomto setkání, které se uskutečnilo ve dnech 25. – 27. května v Bratislavě byl prodloužen mandát pracovní skupiny pro kulturní dědictví, která by měla směřovat k vytvoření Seznamu karpatského kulturního dědictví.

Na webu najdete základní principy a kritéria pro zařazování jednotlivých fenoménu na Seznam karpatského dědictví, jednotlivé kategorie dědictví a další zajímavé informace. Kromě obecných informací zde najdete konkrétní příklady karpatského dědictví zatím jen z České republiky a Ukrajiny, kde projekt probíhal.

Více na www.carpathian-heritage.org

 
 

Slovník