• Česky
  • English
Home
Akce ÚEP
Aktuality
O ÚEP
Projekty
Archiv projektů
Nabídka služeb
ÚEP v médiích
Publikace
Home arrow Aktuality arrow ÚZEMNÍ PLÁN PRAHY: Pozvánka na prezentaci prací studentů architektury
ÚZEMNÍ PLÁN PRAHY: Pozvánka na prezentaci prací studentů architektury PDF Tisk E-mail

trojmezi2.jpgÚstav pro ekopolitiku, o.p.s., ve spolupráci s Ústavem prostorového plánování FA ČVUT připravil prezentaci prací studentů "Trojmezí šetrné k přírodě i rozpočtu města; udržitelné ekologicky, ekonomicky i sociálně?" Studenti se zabývali nezastavěnou oblastí na pomezí městských částí Praha 10, Praha 11 a Praha 15. Studenti pracovali v atelieru Landscape Studio Ústavu prostorového plánování FA ČVUT, který vede americký krajinářský architekt Henry W.A. Hanson. Rozsáhlá oblast Trojmezí dnes slouží především jako rekreační zázemí pro sídliště Košík, Spořilov, Zahradní Město a další části Prahy. Najdeme zde chráněné území Meandry Botiče, mokřad, pole, sady, ale i celou řadu brownfieldů a nevyužívaných areálů – například velké opuštěné zahradnictví.

Akce se bude konat 2. června 2011 od 15:00 do 17:00 v Jednacím sále Stavebního bytové družstvo Zahradní Město –Praha 10, Zvonková 3048/2, PSČ 106 00. Přihlášky zasíllejte na: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny do 28. května 2011.

Program setkání:

  • 15:00 – 15:15 Úvod, představení základních principů studií Ing. arch. Petr Klápště
  • 15:15 – 15:55 Prezentace studentských projektů Hanadi Al-Razzaz a Sun Young Roh, Eva Kratochvílová a Felipe Gontijo, Giovanni Mucci a Tommaso Calistri
  • 15:55 – 16:10 Shrnutí – cenné myšlenky v projektech z pohledu pedagogů Ing. arch. Petr Klápště a Henry W. A. Hanson, M.A.
  • 16:10 – 17:00 Diskuse, prostor pro prezentaci krátkého představení plánů městských částí

VSTUP VOLNÝ

 
 

Slovník