• Česky
  • English
Home
Akce ÚEP
Aktuality
O ÚEP
Projekty
Archiv projektů
Nabídka služeb
ÚEP v médiích
Publikace
Home arrow Aktuality arrow Tisková zpráva - Ukončení projektu "Les je báseň"
Tisková zpráva - Ukončení projektu "Les je báseň" PDF Tisk E-mail

3komiks.jpgÚstav pro ekopolitiku, o.p.s. dokončil projekt „LES JE BÁSEŇ, KTEROU PÍŠE ZEMĚ PRO NEBE“, jehož hlavním cílem projektu bylo připravit pro školy elektronické výukové materiály, které interaktivní a atraktivní formou představí pražské příměstské lesy a způsoby ochrany životního prostředí na území hlavního města Prahy.

V rámci projektu byly připraveny čtyři výukové materiály, které žákům II. stupně přiblíží život v pražských lesích.

Inovativním prvkem je doplnění výukových materiálů o komiks a úkoly, které žáci můžou plnit nejen ve školních lavicích, ale i v terénu – přímo v pražských lesích. Výukové materiály vychází pouze v elektronické podobě a jsou volně dostupné na www stránkách Ústavu pro ekopolitiku, o.p.s. v rubrice Publikace.

První výukový list „PRAŽSKÉ LESY A JEJICH NÁVŠTĚVNÍCI“ chce ukázat, čím jsou výjimečné pražské lesy, proč jsou lesy pro lidi zvláště ve městech tak důležité, a jak se pražské lesy liší od jiných lesů v České republice.

Druhý výukový s názvem „PRAŽSKÉ LESY A JEJICH OCHRANA“ je zaměřený na ochranu pražských lesů. Zabývá se tím, jak rostou životní nároky obyvatel a mírou negativních dopadů na přírodní sféru, což se projevuje obzvlášť výrazně ve městech a jejich okolí.

Třetí list „PRAŽSKÉ LESY A ZVÍŘATA“ představuje celou řadou zajímavých živočichů, se kterými se lze v pražských lesích potkat a zároveň přibližuje jejich život.

Poslední list „PRAŽSKÉ LESY - STROMY A ROSTLINY“ je věnovaný stromům a rostlinám, které rostou v pražských lesích. Praha leží na velmi rozmanitém horninovém podkladu a i díky řece Vltavě a jejím přítokům je zdrojem velmi rozmanité vegetace.

Kontaktní informace:

PhDr. Leona Kupčíková, Ústav pro ekopolitiku, o.p.s., email: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

Odkazy na jednotlivé výukové listy:

 

 
 

Slovník