• Česky
  • English
Home
Akce ÚEP
Aktuality
O ÚEP
Projekty
Archiv projektů
Nabídka služeb
ÚEP v médiích
Publikace
Home arrow Aktuality arrow V Milíčovském lese můžete navštívit netradiční naučnou stezku
V Milíčovském lese můžete navštívit netradiční naučnou stezku PDF Tisk E-mail

Praha 1. června 2011 Tisková zpráva ÚEP, o.p.s.

beetag3.jpgNetradiční naučná stezka „Milíčovský les", která je v provozu od začátku června tohoto roku, chce zaujmout zejména mladší návštěvníky. Prostřednictvím interaktivního obsahu zprostředkovává informace o přírodních, kulturních a historických zajímavostech Milíčovského lesa. Od září 2011 budou tyto informace dostupné nejen v českém ale i anglickém a německém jazyce.

Stezka v Milíčovském lese má celkem 20 zastavení, která jsou rozmístěna na celém území lesa.  Najdete je na stojanech informačních tabulí, označnících chráněných území nebo na altánech.

Na jakém principu stezka funguje?

Klasické informační tabule jsou nahrazeny tzv. tagglistem - kartičkou s kódem, který Vás přesměruje na interaktivní podobu naučné stezky navrženou speciálně pro mobilní telefony. Stezka je založena na principu internetu v mobilních telefonech a schopnosti mobilního telefonu číst za pomoci fotoaparátu 2D čárové kódy. Bez použití technické infrastruktury v terénu (např. panely naučných stezek) zpřístupňuje textové a obrazové informace ke konkrétním lokalitám.

Jak si „kartičku s kódem" v terénu přečíst?

Je důležité mít mobilní telefon s připojením k internetu vybavený fotoaparátem. Do něj si pak zdarma stáhnout ze stránek http://www.taggmanager.cz/  jednoduchý software. Když pak uvidíte kartičku s kódem v terénu, pomocí daného programu ji váš fotoaparát zaměří a automaticky vás přesměruje na příslušnou internetovou stránku s informacemi. Některé telefony mají již čtečku čárových kódů vestavěnou.

I v případě, že žádná z aplikací není k dispozici nebo nefunguje, lze se na každé zastavení připojit přímo. Adresa speciální stránky pro mobilní telefony je uvedena na každém tagglistu ve formátu http://m.taggmanager.cz/xxx

beetag2.jpg   beetag.jpg

 

 

Projekt „Interaktivní naučné stezky v pražských lesích" realizuje Ústav pro ekopolitiku, o.p.s., trvá od ledna do prosince 2011 a je financován z prostředků RF Ministerstva životního prostředí České republiky.

Kontaktní osoba:

Mgr. Lubomír Bartoš - vedoucí projektu

T: 224 828 257

E: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny

 
 

Slovník