• Česky
  • English
Home
Akce ÚEP
Aktuality
O ÚEP
Projekty
Archiv projektů
Nabídka služeb
ÚEP v médiích
Publikace
Výstava o ekologické stopě PDF Tisk E-mail

Ústav pro ekopolitiku, o.p.s. tento měsíc začal realizovat nový projekt, který je nazván: "Uspořádání výstavy o konceptu ekologické stopy ve školách Ústeckého kraje". Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.

Cílem projektu je zvýšit povědomí odborné (poskytovatelé vzdělávání, zástupci veřejné správy, NNO) i laické veřejnosti ve vybraných městech Ústeckého kraje o problematice udržitelné spotřeby a základních principech udržitelného rozvoje prostřednictvím konceptu ekologické stopy (ES). V rámci projektu vznikne putovní výstava o konceptu ekologické stopy, která se bude od října 2007 do května 2008 pohybovat po městech Ústeckého kraje a jednoduchým způsobem seznamovat zájemce se základními principy udržitelného rozvoje. Dalším výstupem projektu je příručka, která bude doplňovat výstavu.

Výstava o ekologické stopě:

Zahájení výstavy "Ekologická stopa - Unese Země naši civilizaci" proběhlo 23. 10. 2007 ve Střední průmyslové škole, Stará 99 v Ústí nad Labem. Výstava zde byla přístupná do 16.11.2007, poté se přesunula do Mostu. Aktuální umístění výstavy naleznete na webových stránkách www.ekostopa.cz.

Putovní výstava byla dále umístěna i v dalších městech Ústeckého kraje: Mostě, Těplicích, Kláštěrci nad Ohří, Žatci, Litoměřicích a Rumburku. 

Pokud máte zájem zůčastnit se výstavy ve vašem okrese, kontaktujte prosím místního průvodce nebo koordinátora projektu.

Tisková zpráva k zahájení výstavy v SPŠ, Ústí nad Labem je zde .

Příručka: Ekologická stopa - Unese Země vaše kroky?

Image Příručku v elektronické podobě je možné stáhnout zdarma na stránkách Ústavu pro ekopolitiku, o.p.s. Je zde rovněž možnost vyzvednout si ji v kanceláři ÚEP nebo zaslat poštou na Vámi uvedenou adresu. V tom případě si účtujeme manipulační poplatek (zabalení, administrativa, poštovné) 20 Kč za kus.

Webové stránky:

Veškeré informace o projektu a o výstavě lze naleznout na webových stránkách http://www.ekostopa.cz .

Image Image Image

Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Finančního mechanismu EHP a Norského finančního mechanismu prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti.
Kartóny na zhotovení výstavy poskytla zdarma společnost Smurfit Kappa Česká republika.

Image

 
 

Slovník