• Česky
  • English
Home
Actions of IEP
News
About IEP
Projects
Old projects
Our offer
IEP in press
Publications
Home arrow News arrow Projekt MOMO car-sharing odstartoval v Bruselu
Projekt MOMO car-sharing odstartoval v Bruselu PDF Print E-mail
There is no translation available, please select a different language.

momo.jpgNa prvním setkání nového evropského projektu k tématu sdílení vozidel – car-sharingu se ve dnech 13. a 14. listopadu 2008 sešlo více než 20 účastníků z 8 evropských zemí. Za jednoduchým názvem MOMO car-sharing se skrývá komplexní obsah: „More Options for Energy Efficient Mobility through Car-Sharing“, tedy česky zhruba ve smyslu „více možností pro energeticky efektivní mobilitu prostřednictvím společného využívání vozidel – car-sharingu“.

Projekt, jehož se Ústav pro ekopolitiku účastní, vede odbor životního prostředí svobodného hanzovního města Brémy a obsahově, administrativně i organizačně se jej účastní celá řada evropských organizací. Na projektu spolupracují zástupci Belgie, Finska, Řecka, Nizozemí, Irska, Španělska a České republiky.

Cílem aktivit je podporovat rozvoj a rozšiřování služeb car-sharingu, jako jednoho z alternativních způsobů dopravy šetrné vůči životnímu prostředí, zejména se zvláštním zřetelem na úspory energie. Více informací se objeví na webové stránce projektu http://www.momo-cs.eu , stručné informace v českém jazyce budeme zveřejňovat na stránkách Ústavu pro ekopolitiku, o.p.s.

 
 

Otevřená věda

Slovník