• Česky
  • English
Home
Actions of IEP
News
About IEP
Projects
Old projects
Our offer
IEP in press
Publications
Home arrow News arrow KRÁSNÁ LÍPA: Víkend plný her a plánování
KRÁSNÁ LÍPA: Víkend plný her a plánování PDF Print E-mail
There is no translation available, please select a different language.
krasnalipa.jpg

Plánovací akce zaměřená na starší děti a mládež byla naplánována na 23. až 24. května 2008. Hlavním cílem akce bylo představit mládeži volnočasové aktivity, které by pro ně mohly být atraktivní a po té společně s dětmi vytipovat volnočasové aktivity, které by byla ve městě realizovatelné. Celá příprava probíhala ve spolupráci s dětmi. Děti a místní koordinátorka Šárka Pešková připravily letáčky, které osobně distribuovali všem dětem ve věku od 12 do 18 let ve městě.

Na pátek 23. května bylo naplánováno představení atraktivních volnočasových aktivit a to skateboarding, ukázky choreografie s poie[1], fireshow, skateboarding, street art. Na večer bylo přichystáno společné bubnování a táborák. Účastníci akce měli možnost přespat na terénní základně Krásný Buk. Na 24. května byly připraveny workshopy k jednotlivým aktivitám a zejména proběhl workshop zaměřený na rozvoj volnočasových aktivit ve městě. Mládežníci měli navrhnout, jakým aktivitám by se chtěli věnovat a jak tyto aktivity zaštítit.

Výsledky workshopů byly předány městu, škole a místním neziskovým organizacím, které se zabývají vzdělávacími a volnočasovými aktivitami.


[1] Poie se obvykle vyrábí ze dvou silnějších provazů či lan, na konec provazů se připevní tenisový míček a po té se s poiemi různě točí. Točení s poiemi je velmi populární mezi dospívající mládeží. Točit poie lze v podstatě kdekoliv.
 
 

Otevřená věda

Slovník