• Česky
  • English
Home
Actions of IEP
News
About IEP
Projects
Old projects
Our offer
IEP in press
Publications
Home arrow Old projects arrow Ústí - a living region arrow Project in press arrow Litoměřičany nejvíce trápí doprava a parkování
Litoměřičany nejvíce trápí doprava a parkování PDF Print E-mail
There is no translation available, please select a different language.

LITOMĚŘICE - Litoměřičany nejvíce trápí doprava a parkování ve městě. Nejméně pak bezpečnost. Přesně tak hovoří výsledky ankety „Téma 2007“.

Tu v Litoměřicích pořádala Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj spolu s Městem Litoměřice v termínu 22. - 29. 4. 2007.
Do ankety se zapojilo 1305 občanů, z nichž přesně 243 odpovědělo, že největším problémem je právě doprava a parkování. Hned na druhém místě se 179 hlasy v anketě skončilo téma vandalismu.
Z celkových deseti témat v žebříčku následovala problematika nepořádku ve městě, dostupnosti bydlení, negativních vlivů dopravy, stavu ovzduší, bezbariérovosti, údržby zeleně, nedostatečné separace odpadů a na 10. místě se 66 hlasy skončilo téma bezpečnost ve městě.
Iniciativa, která spolu s městem Litoměřice anktetu připravila, právě na základě podobných ukazatelů kvality života a rozvoje, pomáhá městům v Česaké republice zlepšovat životní podmínky občanů a nacházet silné a slabé stránky rozvoje. Pečlivě tak bylo vybráno deset témat, která patří v Litoměřicích k nejdiskutovanějším.
Cílem ankety bylo zjistit, které z témat považují obyvatelé města za skutečně nejvýznamnější.
K vybraným prvním dvěma až třem tématům budou uspořádány společné diskusní a plánovací akce a vzniknou i pracovní skupiny na principu Místní Agendy 21.

http://litomericky.denik.cz/zpravy_region/20070519anketa.html

 
 

Otevřená věda

Slovník