• Česky
  • English
Home
Actions of IEP
News
About IEP
Projects
Old projects
Our offer
IEP in press
Publications
Home arrow Old projects arrow Ústí - a living region arrow Project in press arrow Nejvíce Litoměřičany trápí doprava a parkování, je výsledkem ankety
Nejvíce Litoměřičany trápí doprava a parkování, je výsledkem ankety PDF Print E-mail
There is no translation available, please select a different language.

Litoměřice/Litoměřičany nejvíce trápí doprava a parkování ve městě.

Nejméně pak bezpečnost. Přesně tak hovoří výsledky ankety "Téma 2007", které v Litoměřicích pořádala Týmová iniciativa pro místní udržitelný rozvoj spolu s Městem Litoměřice v termínu 22. - 29. 4. 2007.

Do ankety se zapojilo 1305 občanů, z nichž přesně 243 odpovědělo, že největším problémem je právě doprava a parkování. Hned na druhém místě se 179 hlasy v anketě skončilo téma vandalismu.

Z celkových deseti témat v žebříčku následovala problematika nepořádku ve městě, dostupnosti bydlení, negativních vlivů dopravy, stavu ovzduší, bezbariérovosti, údržby zeleně, nedostatečné separace odpadů a na 10. místě se 66 hlasy skončilo téma bezpečnost ve městě.

Iniciativa, která spolu s městem Litoměřice anktetu připravila, právě na základě podobných ukazatelů kvality života a rozvoje, pomáhá městům v Česaké republice zlepšovat životní podmínky občanů a nacházet silné a slabé stránky rozvoje. Pečlivě tak bylo vybráno deset témat, která patří v Litoměřicích k nejdiskutovanějším.

Cílem ankety bylo zjistit, které z témat považují obyvatelé města za skutečně nejvýznamnější. K vybraným prvním dvěma až třem tématům budou uspořádány společné diskusní a plánovací akce a vzniknou i pracovní skupiny na principu Místní Agendy 21.

Zdroj: Litoměřický deník Datum: 19.5.2007 Název: Nejvíce Litoměřičany trápí doprava a parkování, je výsledkem ankety Autor: PATRIK PÁTEK Str.: 7 Rubrika: moje LITOMĚŘICKO Ročník: 10 Číslo: 116

 
 

Otevřená věda

Slovník